Реформа запускає капітацію на первинній ланці медичної допомоги, що передбачає зміну фінансування на модель “гроші йдуть за пацієнтом”. Реформа МОЗ передбачає, що пацієнт може обрати собі сімейного лікаря, а держава платитиме лікарю за лікування хворого за чітким тарифом та за коефіцієнтами

Декларація матиме електронний вигляд. Гроші будуть розподілятись медичним закладам не у вигляді субвенцій, а в залежності від кількості пацієнтів, які обрали лікаря.

Січень 2018 року – початок підготовчого періоду: автономізація закладів первинної медичної допомоги. 

У першу чергу будуть реорганізовуватися з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємствазаклади первинної медичної допомоги. Тільки за цієї умови заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. 

Квітень 2018 року – старт кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги. 

Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги, яку кожен українець має підписати зі своїм лікарем, повідомляє державу, який заклад або лікар має отримати гроші за ведення конкретного пацієнта. 

Червень 2018 року – запуск Національної служби здоров’я України 

Липень 2018 року – початок фінансування закладів первинної медичної допомоги за новою моделлю .

Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки одночасно цілим районом, містом або об’єднаною територіальною громадою. Це зумовлено тим, що субвенція перераховується на місцевий бюджет, і, відповідно, може бути замінена повністю для цього бюджету, а не окремого закладу. 

Жовтень і грудень 2018 року – друге і третє “вікна можливостей” для входження закладів ПМД у реформу.

Парламент вирішив на перехідний період залишити обидві системи фінансування — медичну субвенцію і прямі виплати за договорами з НСЗУ. Тому до початку прямих виплат з Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (в тому числі автономізовані) будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше. Заклади вторинної і третинної ланки будуть фінансуватися за рахунок субвенції протягом всього 2018 року

2019 рік – початок реформи на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти). 

2020 рік – початок реформи на рівні високоспеціалізованої допомоги (стаціонарне лікування в лікарнях).